Bruder Hakkında

 

Bruder işlevselliği ön plana çıkaran sıra dışı oyuncakların geliştirilmesi ve üretilmesi konusunda lider konumunda bir markadır. Markanın Türkiye distribütörlüğünü 2006 yılından buyana Turkuaz Tekstil San. Tic. Ltd. Şti. tarafından yapılmaktadır. 

 

Bruder inşaat oyuncakları yapımı 1926 yılında Nürnberg yakınlarında Fürth’de başladı.  Küçük bir el-presinin yardımıyla başlanan oyuncak taşıt yapımı Paul Bruder’den sonra oğlu Heinz Bruder ve son olarak da torun Paul Heinz Bruder tarafından üç nesildir devam ediyor.

 

Bruder bugün Avrupa’da başta gelen oyuncak üreticilerden biri olarak lider konumunu sürdürüyor.

 

-   Üretimin % 98 den fazlasının yapıldığı fabrika ve merkez ofisler hala Almanya’nın Fürth şehrinde. 

-   Bruder ürünleri dünya çapında 70 farklı ülkede mevcut. 

-  ” Yüksek kalite” ve “dayanıklılık” markanın bilinen ve uluslararası başarısının temelinde yatan en belli başlı özellikleri.

-   Kullandıkları plastiklerin bazıları aynı araba endüstrisinde de kullanılıyor. Ürün testleri fabrikasında ve bağımsız test enstitülerinde yapılıyor.

 

Bruder’in plastik endüstrisindeki uzmanlığı kaynaklarını sürdürebilirliği destekleyen bir farkındalıkla kullanılmasını sağlıyor. Aile şirketi olarak devam eden Bruder, çevresel ve sosyal sorumluluklarının farkında olduğunu fabrikalarında dönüşüm ünitesi ve enerji tasarruflu üretim süreci olduğuna işaret ederek vurguluyor.

 

Yedek parça siparişi verilerek oyuncağın bir parçası kırılırsa tüm oyuncağın atılmasının önüne geçiliyor. Bruder kullanılmış plastikleri alıp mallarının üretim sürecine dahil ediyor. Bu da kaynak tasarrufu ve çevresel etki anlamında önemli.

 

Bruder’in oyuncak yapım anlayışı ürettikleri her oyuncağın merkezinde oynayan bir çocuk hayal etmeleri üzerine kurulu. Çocukların etraflarında gördükleri çalışan yetişkin dünyasını temel alarak oyun tecrübeleri yaşamalarını istiyorlar.

 

Tüm ürünler gerçekleri ile 1:16 oranında üretiliyorlar.  Bu boyut çocukların gerçek dünyada gördükleri araçlarının aynısı ile oynarken kolaylıkla role-play / rol oyununa girmelerini sağlıyor.

 

Bruder markasının el arabası, trafik konisi, yol levhaları ve bariyerler gibi gerçek görünümlü yapı aksesuarları da mevcut.

 

İnşaat çalışanı figürlerini de unutmayalım. Bu yapı aksesuarları çocukların hayali oyunlarına gerçek bir dokunuş getiriyor.

 

         

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR