İptal, Değişim ve İade Şartları

 

Sanal mağazamızdan gerçekleştireceğiniz satışlar Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ile “Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği” ne tabi satışlardır ve bu kanun ve yönetmelikteki hükümleri uygulamaktadır.

 

Satın almış olduğunuz ürünlü/ürünleri iade etmek istiyorsanız ürünlerin sahip olması gereken nitelikler ve izlenecek adımlar aşağıda anlatılmıştır;

 

1- Siparişte yer alan ürünü / ürünleri iade etmek:

İade sürecinin başlaması için, web sitemiz (www.bruderoyuncak.com) üzerinden iletişim formu aracılığıyla veya [email protected] adresine sipariş numaranızı bildirerek mail göndermek suretiyle başvuru yapmanız gerekmektedir. Telefonla gerçekleşen konuşmaların bir bağlayıcılığı bulunmamaktadır.

 

Ürünün iadesi yapılması için ondört (14) gün süresinin geçilmemesi gerekmektedir. Bu hak ürün teslimatını takiben başlar ve müşterilerimiz 14 gün geçmeden satın aldıkları ürünleri sebepsiz iade etme hakkına sahiplerdir. Satın alınan ürünün ambalajı açılmadan, yırtılmadan ve ürün kullanılmadan teslim edilmesi gerekmektedir. Ürünün kullanıldığı durumlarda iade durumu kesinlikle söz konusu değildir. Ayrıca siparişinize dayalı size özel üretim yapıldığı belirtilen (Ürün açıklamasında belirtilmektedir) ürünler içinde özel üretim olduğundan iade yapılması mümkün olmamaktadır. Ürün paketleri üzerinde bulunan üretici veya ithalatçı firmaya ait bilgiler zarar görmüş, ürüne ait kutunun zarar görmüş, ürüne ait kurunun üzerine bant yapıştırılmış, vakumlu veya jelatinli ambalajın açılmış olması durumlarında iade talepleri kabul edilememektedir.

Ürünleri teslim almadan önce kontrol etmenizi ve eğer tarafınıza hasarlı ulaşmışsa kargo görevlisine hasar tespit tutanağı tutturmanızı rica ederiz. Hasar tespit tutanağı bulunmayan hasarlı ürünler için iade / değişim sağlayamamaktayız.

Çayma hakkı ve ayıplı ürünler dışında kargo bedeli alıcıya aittir.

Ürünlerin tarafımıza ulaşmasından itibaren 14 gün içinde sipariş bedeli bankanıza aktarılacaktır. Havale ile yapılan ödemeler için banka IBAN bilginizi iletmeniz gerekmektedir. Kredi kartı ile ilgili yapılan ödemeler tek çekim için tek seferde ödenmektedir. Taksitle ödeme söz konusu olduğu hallerde de iade bankaların mevcut prosedürleri çerçevesinde yapılabilmektedir.

 

2- Siparişin iptal edilmesi:

Sipariş verildikten sonra henüz hazırlık aşamasına geçilmeyen, hazırlık aşaması olmayan siparişlerde ise ürünlerinizin henüz kargoya verilmemesi halinde web sitemiz (www.bruderoyuncak.com) üzerinden iletişim formu aracılığıyla veya [email protected] adresine sipariş numaranızı bildirerek mail göndermek suretiyle veya çağrı merkezimizi arayarak sipariş numaranızı belirterek siparişinizi iptal edebilirsiniz. Kargoya verilen ürün veya ürünler için birinci maddedeki iade etme koşulları geçerlidir.

Site üzerinde (www.bruderoyuncak.com) siparişin kargoya verilmedi görüntülenmesi kargoya verilmediğini belirtmemektedir, kesin olarak kargoya verilme durumu iletişim numaramızdan (0216 575 77 11 ) ulaşılarak öğrenilebilir.

 

3- Sipariş verilen ürünün değiştirilmesi:

Birinci maddede yer alan iade süreci uygulanarak ürün iade edildikten sonra yeni bir sipariş verilerek ürün değişimi sağlanabilir.

 

4- İptal / İade ve Değişim işlemlerinde olumsuzluk yaşanması:

Siparişinizle ilgili iptal, iade veya değişim işlemlerinde yaşadığınız bir olumsuzluk anında iletişim numaramızı (0216 575 77 11) arayarak bilgi vermenizi rica ederiz. Yaşadığınız olumsuzluk incelenmek üzere ilgili birimlere aktarılacak ve hızlı bir şekilde aksiyon alınacaktır.

 

ŞİRKET İLETİŞİM BİLGİLERİ:

TURKUAZ TEKSTİL SAN. VE TİC.LTD.ŞTİ.

İnönü Mah. Celasun Cad. NO:65A/B ATAŞEHİR/İSTANBUL

Tel: 0216 575 77 11

E-mail: [email protected]

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR